Egyszerre két könyvet ajánlok, párhuzamosan olvastam a meséket, és meglepődve láttam, hogy a szerkesztő, Boldizsár Ildikó mindkét könyvbe ugyanazt az előszót írta: „A világ mesekincsének java részét azok a mesék alkotják, amelyek a férfi-nő kapcsolatról mondanak el nagyon lényeges, nőknek és férfiaknak egyaránt fontos üzeneteket.” Szebben és igazabban aligha lehetne összefoglalni e mesék lényegét.
„Felismerni és megszeretni a másikat, aki egyszerre ugyanolyan, mint mi, mégis annyira más; levetkőzni félelmeinket; tapogatózva utat találni egymáshoz – mind-mind ismerős fokozatai egy kapcsolatnak, s ezek az olykor tétova, máskor meg nagyonis célirányos, határozott lépések a mesékben is megtalálhatók. Éppúgy, mint a párkapcsolatoknehézségei: a féltékenység, a tévedések és csalódások fájdalma, az illúziók szertefoszlása, a szerelmi háromszögek pokla és gyönyöre, a megbocsátani nem tudás, majd az elválás, elszakadás, valamint a kedves vagy a hitves fájdalmas elvesztése, netán halála.”
Olvassuk a meséket, hősök és hősnők bőrébe bújva, az ő szemükkel látjuk a világot, és rádöbbenünk, hogy „A mesék eltűnt korok bölcsességével megmutatják nekünk, hogy mindezt lehet jól is csinálni…” Tanuljunk hát belőlük!
Szilágyi-Nagy Imola könyvtáros ajánlója
(Magvető Kiadó, Budapest, 2007)
„A CoDexben gyakorlatilag bekezdésenként cserélünk műfajt, mondjuk egy giccses szerelmi jelenetből pornóba, innen thrillerbe, onnan szürrealista prózába, majd szimpla realizmusba csöppenünk. És még csak pár oldalt haladtunk… Hogy ennek van bármiféle értelme, többletjelentése? Vagy csak egy jól kivitelezett posztmodern ujjgyakorlat? Na, ezen én is sokat töprengtem az első két egység során, hogy a végére aztán persze kitisztuljon a kép."
Bak Róbert
„Vajon ki vitte el az egész cirkusz orra előtt Gerbera Erzsébet gyönyörűséges szirmait? A nagy rejtély nagy nyomozót kíván és élénk képzeletet az olvasótól. Darvasi László új Pálcika-története ráadásul nem csupán behúz varázslatos világába, de megszólít és játékos feladatokat is ad."
7 éves kortól ajánlott